72V36100L10PFI is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Synchronous FIFO 2.25M (64K x 36) Uni-Directional 100MHz 6.5ns 128-TQFP (14x20)
72V36100L10PFI
DigiKey Part Number
72V36100L10PFI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
72V36100L10PFI
Description
IC FIFO SYNC 64KX36 128TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Supply (Max)
40mA
Manufacturer
Bus Directional
Uni-Directional
Series
Expansion Type
Depth, Width
Packaging
Tray
Programmable Flags Support
Yes
Part Status
Obsolete
Retransmit Capability
Yes
DigiKey Programmable
Not Verified
FWFT Support
Memory Size
2.25M (64K x 36)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Synchronous
Mounting Type
Surface Mount
Data Rate
100MHz
Package / Case
128-LQFP
Access Time
6.5ns
Supplier Device Package
128-TQFP (14x20)
Voltage - Supply
3.15 V ~ 3.45 V