71V35761SA166BQGI8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 166 MHz 3.5 ns 165-CABGA (13x15)
71V35761SA166BQGI8
DigiKey Part Number
71V35761SA166BQGI8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V35761SA166BQGI8
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
166 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
3.5 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)