71V35761SA166BQGI
DigiKey Part Number
71V35761SA166BQGI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V35761SA166BQGI
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165CABGA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 166 MHz 3.5 ns 165-CABGA (13x15)
Clock Frequency
166 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.5 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)