71V35761S183BG is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 183 MHz 3.3 ns 119-PBGA (14x22)
71V35761S183BG
DigiKey Part Number
71V35761S183BG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V35761S183BG
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 119PBGA
Customer Reference
Detailed Description
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
183 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.3 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)