RSF-881.500-25000-1109-TR-NS3
DigiKey Part Number
2151-RSF-881.500-25000-1109-TR-NS3TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSF-881.500-25000-1109-TR-NS3CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSF-881.500-25000-1109-TR-NS3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF-881.500-25000-1109-TR-NS3
Description
FILTER SAW 881.5MHZ 5-SMD
Detailed Description
881.5MHz Frequency RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.6dB 25MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Bandwidth
25MHz
Insertion Loss
1.6dB
Height (Max)
0.021" (0.55mm)
Frequency - Center
881.5MHz
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)