RH100-25.000-18-F-2020-X-T-NS1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 944
Datasheet
Parametric Equivalent
Eaton - Electronics Division
In Stock: 85
Datasheet
Eaton - Electronics Division
In Stock: 200
ECS Inc.
In Stock: 0
Diodes Incorporated
In Stock: 108
EPSON
In Stock: 0
EPSON
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
RH100-25.000-18-F-2020-X-T-NS1
DigiKey Part Number
2151-RH100-25.000-18-F-2020-X-T-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-25.000-18-F-2020-X-T-NS1
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)