RH100-24.576-18-F-2030-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-RH100-24.576-18-F-2030-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RH100-24.576-18-F-2030-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RH100-24.576-18-F-2030-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RH100-24.576-18-F-2030-EXT-TR
Description
CRYSTAL 24.576MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz ±20ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24.576 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)