R2520-27.120-10-F-1515-TR-NS1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
27.12 MHz ±15ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
R2520-27.120-10-F-1515-TR-NS1
DigiKey Part Number
2151-R2520-27.120-10-F-1515-TR-NS1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2520-27.120-10-F-1515-TR-NS1CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2520-27.120-10-F-1515-TR-NS1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2520-27.120-10-F-1515-TR-NS1
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
27.12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)