CO2520-20.000-1.8-50-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CO2520-20.000-1.8-50-TR |
Description | XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Output CMOS |
Mfr | Voltage - Supply 1.8V |
Series | Frequency Stability ±50ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 2.5mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |