PA4341.153ANLT
DigiKey Part Number
553-4010-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4010-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4010-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4341.153ANLT
Description
FIXED IND 15UH 3A 140 MOHM SMD
Detailed Description
15 µH Shielded Molded Inductor 3 A 140mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4341.153ANLT Models
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
4.5A