PA4341.101NLT
DigiKey Part Number
553-2991-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-2991-1-ND - Cut Tape (CT)
553-2991-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4341.101NLT
Description
FIXED IND 100NH 32.5A 1.7 MOHM
Detailed Description
100 nH Shielded Molded Inductor 32.5 A 1.7mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4341.101NLT Models
DC Resistance (DCR)
1.7mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
60A