PA2607.231NLT
DigiKey Part Number
553-3821-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3821-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3821-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA2607.231NLT
Description
FIXED IND 230NH 37A 0.29 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
230 nH Shielded Inductor 37 A 0.29mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA2607.231NLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
0.29mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.406" L x 0.301" W (10.31mm x 7.65mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.287" (7.30mm)
Current - Saturation (Isat)
43A