P0751.153NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | P0751.153NLT |
Description | FIXED IND 15UH 3A 55 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Unshielded Wirewound Inductor 3 A 55mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | P0751.153NLT Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 3A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 55mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 130°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.215" (5.46mm) |