PYA30A120250
DigiKey Part Number
993-PYA30A120250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PYA30A120250
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Manufacturer
Phihong USA
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
North America
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Fixed Blade
Input Connector
NEMA 1-15P
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.80" L x 1.70" W x 1.14" H (71.2mm x 43.2mm x 29.0mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CE, cULus, UKCA
Current - Output (Max)
2.5A
Standard Number
Power (Watts)
30 W