AA150M-540B-R
DigiKey Part Number
993-AA150M-540B-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA150M-540B-R
Description
150W DESKTOP C6 ADPTR LOW PRO
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
148.7mW
Manufacturer
Phihong USA
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Bulk
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C6
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.63" L x 2.62" W x 0.91" H (143.0mm x 66.5mm x 23.1mm)
Voltage - Output
54V
Approval Agency
CE, cULus, UKCA
Current - Output (Max)
2.78A
Standard Number
Power (Watts)
150 W