Image for NJ10-30GK-N-5M is not available
NJ10-30GK-N-5M
DigiKey Part Number
2046-NJ10-30GK-N-5M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NJ10-30GK-N-5M
Description
INDUCTIVE NAMUR
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inductive Proximity Sensor 0.394" (10mm) IP66, IP68 Cylinder, Threaded - M30
Category
Material - Body
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer
Pepperl+Fuchs, Inc.
Voltage - Supply
8.2V
Packaging
Box
Termination Style
Cable
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Sensor Type
Inductive
Ingress Protection
IP66, IP68
Sensing Distance
0.394" (10mm)