PE2CP1120-30
DigiKey Part Number
6099-PE2CP1120-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE2CP1120-30
Description
CPLR 30DBSMA 6-26.5GHZ 30W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Directional Coupler 5G, GSM, LTE 6GHz ~ 26.5GHz 30dB 30W Module, SMA Connectors
Category
Coupling Factor
30dB
Manufacturer
Pasternack
Applications
5G, GSM, LTE
Packaging
Bag
Insertion Loss
1dB
Part Status
Active
Power - Max
30W
Coupler Type
Standard
Package / Case
Module, SMA Connectors
Frequency
6GHz ~ 26.5GHz