050R10-127B
DigiKey Part Number
HFF-10U-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R10-127B
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 5"
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
10
Additional Resources
In-Stock: 324
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 2"
In-Stock: 467
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 4"
In-Stock: 153
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 5.98"
In-Stock: 357
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 3"