62-06-1015-PAD60A
DigiKey Part Number
1944-62-06-1015-PAD60A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62-06-1015-PAD60A
Description
THERM-A-GAP PAD60A 6.0 W/M-K GAP
Detailed Description
Thermal Pad Green 381.00mm x 254.00mm Rectangular Adhesive - One Side
Category
Thickness
0.0600" (1.524mm)
Thermal Resistivity
0.28°C/W
Thermal Conductivity
6.0W/m-K
Outline
381.00mm x 254.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
50°F ~ 90°F (10°C ~ 32.22°C)