BZX84B6V8-AU_R1_000A1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84B6V8-AU_R1_000A1 |
Description | DIODE ZENER 6.8V 410MW SOT23 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 6.8 V 410 mW ±2.06% Surface Mount SOT-23 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±2.06% | Package / Case |
Power - Max 410 mW | Supplier Device Package SOT-23 |
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms | Base Product Number |