BZT52-C62-AU_R1_000A1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZT52-C62-AU_R1_000A1 |
Description | DIODE ZENER 62V 410MW SOD123 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 62 V 410 mW ±5% Surface Mount SOD-123 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 46 V |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±5% | Package / Case |
Power - Max 410 mW | Supplier Device Package SOD-123 |
Impedance (Max) (Zzt) 150 Ohms | Base Product Number |