Image for SF2C-H24-N is not available
SF2C-H24-N
DigiKey Part Number
SF2C-H24-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF2C-H24-N
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 25mm Hand
Category
Number of Beams
24
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Beam Pitch
20mm
Series
Operating Range
0.1m ~ 3.0m
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Protection
Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
25mm
Base Product Number
Protective Height
480mm