ETQ-P4M3R3KVK
DigiKey Part Number
P19777TR-ND - Tape & Reel (TR)
P19777CT-ND - Cut Tape (CT)
P19777DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETQ-P4M3R3KVK
Description
FIXED IND 3.3UH 8.9A 15.4 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 8.9 A 15.4mOhm Max 2-SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ETQ-P4M3R3KVK Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
15.4mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Inductance
Size / Dimension
0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
17.4A