ERJ-S08F1000V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 32 256
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 8 323
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
YAGEO
In Stock: 3
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Vishay Dale
100 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S08F1000V
DigiKey Part Number
ERJ-S08F1000V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S08F1000V
Description
RES 100 OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S08F1000V Models
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)