6TPG150MZG is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 2 535
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1411 (3528 Metric) 35mOhm @ 100kHz