SF2C-H24-N | |
|---|---|
DigiKey Part Number | SF2C-H24-N-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SF2C-H24-N |
Description | LIGHT CURTAIN HAND 25MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Light Curtain 25mm Hand |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Beams 24 |
Manufacturer Panasonic Industrial Automation Sales | Beam Pitch 20mm |
Series | Operating Range 0.1m ~ 3.0m |
Packaging Bulk | Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof |
Part Status Active | Operating Temperature -10°C ~ 55°C |
Protection Hand | Voltage - Supply 24VDC |
Detection Capability 25mm | Base Product Number |
Protective Height 480mm |