S1DXMA2C10MAC120V | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1110-2510-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S1DXMA2C10MAC120V |
Description | RELAY TIME DELAY 10MIN 7A 250V |
Customer Reference | |
Detailed Description | On-Delay Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 0.05 Sec ~ 10 Min Delay 7A @ 250VAC Socketable |
Datasheet | Datasheet |
Category | Circuit DPDT (2 Form C) |
Manufacturer Panasonic Industrial Automation Sales | Delay Time 0.05 Sec ~ 10 Min |
Series | Contact Rating @ Voltage 7A @ 250VAC |
Packaging Box | Voltage - Supply 100 ~ 120VAC |