Image for M9RZ90G4GGA is not available
M9RZ90G4GGA
DigiKey Part Number
M9RZ90G4GGA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M9RZ90G4GGA
Description
MOTOR INDUCT 90MM 100V 90W
Customer Reference
Detailed Description
AC Motor Standard 1575 RPM 90W 220, 230VAC
Category
Power - Rated
90W
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Size / Dimension
Square - 3.540" x 3.540" (90.00mm x 90.00mm)
Packaging
Box
Length - Shaft and Bearing
0.807" (20.50mm)
Part Status
Obsolete
Mounting Hole Spacing
4.094" (104.00mm)
Type
AC Motor
Termination Style
Wire Leads
Function
Standard
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Voltage - Rated
220, 230VAC