Image for LT4HWT-AC24V is not available
LT4HWT-AC24V
DigiKey Part Number
LT4HWT-AC24V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT4HWT-AC24V
Description
RELAY TIME DELAY 9999HR 0.1A 30V
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay SPST-NO (1 Form A) 0.01 Sec ~ 9999 Hrs Delay 0.1A @ 30VDC Socketable
Category
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Delay Time
0.01 Sec ~ 9999 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
0.1A @ 30VDC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
24VAC
Part Status
Obsolete
Termination Style
Plug In, 11 Pin (Octal)