LT4H8-DC24V (secondary)
LT4H8-DC24V
DigiKey Part Number
LT4H8-DC24V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT4H8-DC24V
Description
RELAY TIME DELAY 999.9HR 5A 250V
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.001 Sec ~ 999.9 Hrs Delay 5A @ 250VAC Socketable
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Delay Time
0.001 Sec ~ 999.9 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Part Status
Obsolete
Termination Style
Plug In, 8 Pin (Octal)