MM3Z43VC
DigiKey Part Number
MM3Z43VCTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z43VCCT-ND - Cut Tape (CT)
MM3Z43VCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z43VC
Description
DIODE ZENER 43V 200MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 43 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323F
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
45 nA @ 30.1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-323F
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
141 Ohms