MC14016BDR2G
DigiKey Part Number
MC14016BDR2GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MC14016BDR2GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MC14016BDR2GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC14016BDR2G
Description
IC SW SPST-NOX4 400OHM 14SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Circuit IC Switch 1:1 400Ohm 14-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MC14016BDR2G Models
Category
-3db Bandwidth
37MHz
Manufacturer
onsemi
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
5pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
100nA
Part Status
Active
Crosstalk
-80dB @ 1MHz
Switch Circuit
SPST - NO
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
1:1
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
4
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
On-State Resistance (Max)
400Ohm
Supplier Device Package
14-SOIC
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
10Ohm
Base Product Number
Voltage - Supply, Single (V+)
3V ~ 18V