Image for UMMA-1000-0500-2 is not available
UMMA-1000-0500-2
DigiKey Part Number
236-UMMA-1000-0500-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMMA-1000-0500-2
Description
BLK 1000MMX0500MM TWO 3-PIN M8
Customer Reference
Detailed Description
Safety Mat Black
Category
Operating Force
67.44lbs (30.59kg)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Color
Black
Series
Material
Polyurethane (PUR)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Part Status
Obsolete
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Width
39.40" (1000.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Length
19.70" (500.0mm)