UMA-30-30-1
DigiKey Part Number
Z8018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMA-30-30-1
Description
SAFETY MAT 12X60 M8 BLK 100M
Customer Reference
Detailed Description
Safety Mat Black
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Color
Black
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Material
Polyurethane (PUR)
Series
Cable Length
5.12" (130.0mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Part Status
Obsolete
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Width
30.00" (762.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Length
30.00" (762.0mm)