R88D-KT15H
DigiKey Part Number
Z10009-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R88D-KT15H
Description
SERVO DRIVER 9.4A 230V LOAD
Detailed Description
Servo AC 200 ~ 230VAC Supply 9.4A 230V Load
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
R88D-KT15H Models
Category
Current - Output
9.4A
Wattage - Load
1.5 kW
Series
Voltage - Supply
200 ~ 230VAC
Interface
Serial, USB
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Weight
3.9 lbs (1.8 kg)
Voltage - Load
230V