Image for R88D-KN15H-ECT-L is not available
R88D-KN15H-ECT-L
DigiKey Part Number
R88D-KN15H-ECT-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R88D-KN15H-ECT-L
Description
SERVO DRIVER 9.4A 240V LOAD
Detailed Description
Servo AC 200 ~ 240VAC Supply 9.4A 240V Load
Category
Current - Output
9.4A
Wattage - Load
1.5 kW
Series
Voltage - Supply
200 ~ 240VAC
Interface
EtherCAT, USB
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Weight
3.9 lbs (1.8 kg)
Voltage - Load
240V