M2BJ-B24-D
DigiKey Part Number
Z9713-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M2BJ-B24-D
Description
BUZZER PIEZO 0.9X 0.7 PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 7mA 2kHz 80dB @ 12V, 100cm Panel Mount Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M2BJ-B24-D Models
Category
Duration
190 BPM
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Sound Pressure Level (SPL)
80dB @ 12V, 100cm
Series
Current - Supply
7mA
Packaging
Bulk
Port Location
Top
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Mounting Type
Panel Mount
Input Type
DC
Termination
Connector
Voltage Range
12 ~ 24V
Size / Dimension
0.945" L x 0.709" W (24.00mm x 18.00mm)
Frequency
2kHz
Height - Seated (Max)
1.496" (38.00mm)