H5CX-A AC100-240
DigiKey Part Number
Z1645-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H5CX-A AC100-240
Description
RELAY TIME DELAY 9999HR 5A 250V
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.001 Sec ~ 9999 Hrs Delay 5A @ 250VAC Panel Mount
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Delay Time
0.001 Sec ~ 9999 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
100 ~ 240VAC