H3YN-21 AC200-230
DigiKey Part Number
H3YN-21AC200-230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3YN-21 AC200-230
Description
RELAY TIME DELAY 10HR 5A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 0.1 Min ~ 10 Hrs Delay 5A @ 250VAC Socketable
EDA/CAD Models
H3YN-21 AC200-230 Models
Category
Circuit
DPDT (2 Form C)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Delay Time
0.1 Min ~ 10 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
200 ~ 230VAC