H3DS-ML AC24-230/DC24-48
DigiKey Part Number
Z2393-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H3DS-ML AC24-230/DC24-48
Description
RELAY TIME DELAY 120HR 5A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay SPDT (1 Form C) 0.1 Sec ~ 120 Hrs Delay 5A @ 250VAC DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
H3DS-ML AC24-230/DC24-48 Models
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Delay Time
0.1 Sec ~ 120 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
24 ~ 230VAC, 24 ~ 48VDC