CJ1W-PD025
DigiKey Part Number
Z8924-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CJ1W-PD025
Description
POWER SUPPLY MODULE 24V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Supply Module DIN Rail 24VDC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CJ1W-PD025 Models
Mounting Type
DIN Rail
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Termination Style
Screw Terminal
Series
Features
Output Capacity (5VDC, 5A, 25W)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Part Status
Active
Approval Agency
CE, cULus, Lloyd, NK
Type
Power Supply Module
Weight
11 lbs (5 kg)
For Use With/Related Products
CJ Series
Base Product Number
Voltage - Supply
24VDC