G80YCR-P10UC00-000L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 1
Datasheet
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
G80YCR-P10UC00-000L
DigiKey Part Number
1907-G80YCR-P10UC00-000L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G80YCR-P10UC00-000L
Description
ODU AMC RECEPT, STY 8, SZ 0, 10P
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shell Finish
Ruthenium over Electroless Nickel
Mfr
Contact Finish - Mating
Gold
Series
Color
Silver
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Type
Shielding
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
5A
Shell Size - Insert
0
Voltage Rating
200V
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature
-51°C ~ 125°C