MRFE6VP6300HR5
DigiKey Part Number
MRFE6VP6300HR5TR-ND - Tape & Reel (TR)
MRFE6VP6300HR5CT-ND - Cut Tape (CT)
MRFE6VP6300HR5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFE6VP6300HR5
Description
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 100 mA 230MHz 26.5dB 300W NI-780-4
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
NXP USA Inc.
Current - Test
100 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
300W
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Rated
130 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Dual
Package / Case
NI-780-4
Frequency
230MHz