MRF6V12500HR5
DigiKey Part Number
568-15012-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-15012-1-ND - Cut Tape (CT)
568-15012-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF6V12500HR5
Description
RF MOSFET LDMOS 50V NI780
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 200 mA 1.03GHz 19.7dB 500W NI-780H-2L
Category
Current - Test
200 mA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Power - Output
500W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Rated
110 V
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Chassis Mount
Technology
LDMOS
Package / Case
SOT-957A
Frequency
1.03GHz
Supplier Device Package
NI-780H-2L
Gain
19.7dB
Base Product Number
Voltage - Test
50 V