MRF101AN-27MHZ
DigiKey Part Number
568-14754-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF101AN-27MHZ
Description
MRF101AN REF BRD 27MHZ 125W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MRF101AN - Transistor 27MHz Evaluation Board
Category
Contents
Board(s)
Manufacturer
NXP USA Inc.
Utilized IC / Part
MRF101AN
Packaging
Bulk
RF Frequency
27MHz
Part Status
Active
Function
Transistor
Type
Transistor
Base Product Number
Frequency
27MHz