MRF101AN-230MHZ
DigiKey Part Number
568-14760-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF101AN-230MHZ
Description
MRF101AN REF BRD 230MHZ 115W
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MRF101AN - Transistor 230MHz Evaluation Board
Category
Contents
Board(s)
Manufacturer
NXP USA Inc.
Utilized IC / Part
MRF101AN
Packaging
Bulk
RF Frequency
230MHz
Part Status
Active
Function
Transistor
Type
Transistor
Base Product Number
Frequency
230MHz