Image for A5G23H110NT4 is not available
A5G23H110NT4
DigiKey Part Number
568-A5G23H110NT4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A5G23H110NT4
Description
RF MOSFET 48V 6DFN
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 48 V 60 mA 2.3GHz ~ 2.4GHz 17.9dB 13.8W 6-PDFN (7x6.5)
Category
Current - Test
60 mA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Power - Output
13.8W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated
125 V
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.3GHz ~ 2.4GHz
Package / Case
6-LDFN Exposed Pad
Gain
17.9dB
Supplier Device Package
6-PDFN (7x6.5)
Voltage - Test
48 V