A2T23H200W23SR6
DigiKey Part Number
A2T23H200W23SR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A2T23H200W23SR6
Description
RF MOSFET LDMOS 28V ACP1230S-4
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 500 mA 2.3GHz ~ 2.4GHz 15.5dB 51W ACP-1230S-4L2S
Category
Current Rating (Amps)
10µA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Current - Test
500 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power - Output
51W
Part Status
Active
Voltage - Rated
65 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency
2.3GHz ~ 2.4GHz
Package / Case
ACP-1230S-4L2S
Gain
15.5dB
Supplier Device Package
ACP-1230S-4L2S
Voltage - Test
28 V