Image for A2T23H160-24SR3 is not available
A2T23H160-24SR3
DigiKey Part Number
A2T23H160-24SR3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A2T23H160-24SR3
Description
RF MOSFET LDMOS 28V NI780
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 28 V 350 mA 2.3GHz 17.7dB 28W NI-780S-4L2L
Category
Voltage - Test
28 V
Manufacturer
NXP USA Inc.
Current - Test
350 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power - Output
28W
Part Status
Obsolete
Voltage - Rated
65 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Dual
Package / Case
NI-780S-4L2L
Frequency
2.3GHz