0805W226M100CC
DigiKey Part Number
3372-0805W226M100CCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805W226M100CC
Description
CAP 0805 X5R 22uF 20% 10V
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)